تبلیغات درون ویدیویی چیست؟

VAST یک قالب تبلیغ ویدیویی برای ساخت تگ‌های تبلیغاتی است که تبلیغات را برای پخش‌کننده‌های ویدئویی ارائه می‌دهند. با استفاده از یک طرح XML، VAST انتقال اطلاعات مربوط به یک آگهی را از سرور آگهی به یک پخش‌کننده ویدیویی انتقال می‌دهد. VAST در سال 2008 راه‌اندازی شد و تا به حال نقش مهمی در رشد بازار ویدئو دیجیتال داشته‌است.

در سال ۱۳۹۵ برای اولین بار این استاندارد توسط مجموعه هست‌نما برای پلیرهای JW و VideoJS منتشر شد و به صورت اوپن سورس در گیت هاب قرار گرفت.

ابزارها و تکنولوژی‌ها Javascript Gulp XML

مرور کلی

ایده اصلی پیاده سازی یک اسکریپت vast برای شرکت‌های داخلی از مجموعه‌ی کلیک یاب و در کنار آن پروژه جعبه شروع شد، مدل بیزنسی این مجموعه بر اساس تبلیغات درون ویدیویی ایجاد شد و چالشی که با آن مواجه ‌شد این بود که سرویس مشابه، داخل ایران وجود نداشت و اینکه سرویس‌های خارجی یا تحریم بودند و یا بسیار گران، بر همین اساس ایده اصلی پیاده سازی اسکریپت vast ایجاد شد.

پس از اینکه نسخه اول اسکریپت منتشر شد شرکت هایی زیادی از آن استفاده کردند و یا ایده آن را گسترش دادند، همانند کلیک یاب، جعبه، طرفداری، آپارات، ورزش ۳ و ...

براساس آمارهای بیان شده در ابتدای متن، امروزه ویدیوها یک روش قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است و در نتیجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می‌شود. بازاریابان می‌توانند از طریق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و برای برند خود بازاریابی کنند.

چرا تبلیغات ویدئویی را انتخاب کنیم؟

  • با مطالعه آمار و ارقامی که در ادامه بیان می‌کنیم، خواهید دانست که چرا باید ویدئو مارکتینگ را در برنامه بازاریابی برند خود بگنجانید.
  • 80 درصد از مشتریان بر این باورند که تبلیغات ویدیویی برای خرید یک محصول بسیار تاثیرگذار و مفید است.
  • 80 درصد از کاربران ویدیویی که 30 روز اخیر مشاهده کرده‌اند را به یاد دارند. بنابراین، محتوای ویدیویی تا مدت زیادی در ذهن افراد باقی می‌ماند.
  • 52 درصد از بازاریابان بر این باورند که ویدیو یک محتوای تبلیغاتی با بیشترین میزان بازگشت سرمایه است.
  • تبلیغات ویدیویی به‌طور میانگین، نرخ کلیکی معادل با 1.84 درصد دارد که بیشترین میزان نرخ کلیک در میان تمام تبلیغات دیجیتالی است.
  • رشد درآمد سالانه برندهایی که از ویدیو در تبلیغات شان استفاده کرده‌اند، 49 درصد بیشتر از میزان رشد درآمد سالانه برندهایی که از تبلیغات ویدیویی استفاده نکرده‌اند، است.
  • 43 درصد از افراد تمایل به تماشای محتوای ویدیویی بیشتری از سمت بازاریابان دارند.
  • 73 درصد از بازاریابان ادعا دارند که درصورتی‌که در زمان، منابع و بودجه محدودیتی وجود نداشته باشد، محتوای ویدیوی بیشتری تولید می‌کنند.